Erica Enders

Necategorizat

Publicat: 8 iulie 2021 / Modificat: 8 iulie 2021 Erica Enders

Cum te-ai simți ca femeie dacă ți s-ar spune să intri într-un domeniu dominat de bărbați? Ai fi în largul tău? Crezi că ai șanse să câștigi? Fă-ți însă o pauză din gândurile tale, pentru că una dintre aceste femei nu numai că a ales o carieră dominată de bărbați, dar a devenit și de trei ori campioană mondială. Și numele acelei femei este Erica Enders.

Nu numai că bărbatul de 36 de ani a câștigat trei Campionate Mondiale NHRA, dar a stabilit și alte recorduri de-a lungul drumului. Într-adevăr, Enders a câștigat mai multe curse decât oricare altă pilotă din istoria sportului doar în 2005.

Drept urmare, Erica este cea mai bună cursă de sex feminin din istoria NHRA Pro Mod și una dintre cele mai bune curse din sportul general. Cu toate acestea, cum a reușit nativul din Texas un astfel de succes într-un sport dominat de bărbați?

Tabelul Bio / Wiki

robin mcgraw valoare netă

Erica Enders | Marfa și valoarea netă

LEGENDĂ: Mașinile Erica Enders (SURSA: quartermax.com)

Erica a acumulat o valoare netă de 1,5 milioane de dolari începând cu 2020 ca urmare a carierei sale de curse. În plus, Enders deține propria linie de marfă de curse, ceea ce îi aduce mii de dolari în fiecare an.

Tânăra de 36 de ani câștigă 500.000 de dolari pe an cu echipa sa actuală, Elite Motorsports.

În plus, fiind campioană de mai multe ori la o varietate de evenimente, Erica a câștigat o sumă considerabilă din victoriile la titlu.

Enders își vinde, de asemenea, propria linie de îmbrăcăminte de curse, care se vinde cu o medie de 35 USD. Dacă sunteți interesat să achiziționați produsele sale, sunteți binevenit (ă) să vizitați eBay sau nitrofishracing, unde veți descoperi totul.

Primii ani, familie și film

Erica Lee Enders Stephens s-a născut la Houston, Texas, la 8 octombrie 1983, din Greg și Janet Lee Enders. Enders a visat la curse de când era mică.

Într-adevăr, nativul din Texas și sora ei, Courtney Enders, obișnuiau să concureze adesea pe bicicletele lor de mici.

Încetează adolescența

Drept urmare, Erica a dezvoltat o pasiune timpurie pentru viteză. O calitate care o va ajuta în cele din urmă să devină cvadruplă campioană mondială.

Într-adevăr, Enders a câștigat Campionatul Diviziei 4 Jr. Dragster la vârsta mică de nouă ani. Erica câștigase deja 37 de curse uimitoare până când și-a finalizat cariera de junior.

În plus, dacă sunteți interesat să aflați mai multe despre tinerii de 36 de ani, bătrâni, puteți urmări filmul Disney Right on Track, care este o biografie a vieții ei.

Erica Enders | Cariera sportului auto

LEGENDĂ: Erica Enders ca sportiv (SURSA: playerswki.com)

Tânăra de 36 de ani și-a început cariera profesională la vârsta de șaisprezece ani, când a avansat în finala primului ei eveniment național din Houston.

Drept urmare, Erica a devenit cea mai tânără finalistă a evenimentului național al NHRA, câștigându-i titlul de NHRA Sportsman Rookie of the Year.

După aceea, Enders s-a confruntat cu patru ani grei în care și-a perfecționat abilitățile de câștigătoare. În cele din urmă, nativul din Texas a câștigat cursa inaugurală în clasa Super Gas din Houston în 2004.

Erica a zdrobit rapid numeroase repere, inclusiv fiind prima femeie care a concurat în categoria Pro Stock NHRA din 1993, prima femeie care s-a calificat pentru runda finală Pro Stock și prima femeie din istoria NHRA care s-a calificat în jumătatea superioară a unui Pro Câmp de stoc.

Pentru a sublinia realizările incredibile ale lui Ender, ea a câștigat mai multe curse în 2005 decât oricare altă pilotă feminină combinată în istoria NHRA Pro Stock. În mod similar, Enders a devenit prima femeie care a calificat prima în Pro Stock în 2006.

În plus, tânărul de 36 de ani a stabilit un nou record național de viteză Pro Stock de 343,71 km / h (213,57 mph).

Sophia Rose Wilson

Ce este mai remarcabil este că a învins-o pe Kurt Busch, campioana Seriei Cupei Nascar Sprint din 2004, în runda de deschidere a întâlnirii.

S-ar putea să fiți tentați să credeți că nativul din Texas a ajuns la sfârșitul seriei sale de recorduri în acest moment.

Erica, pe de altă parte, tocmai a început când a devenit prima femeie care a câștigat Campionatul Mondial NHRA Pro Stock în 2014.

Tânăra de 36 de ani a făcut istorie suplimentară când a devenit prima femeie care a apărat un titlu, câștigând Campionatul Mondial NHRA Pro Stock pentru al doilea an consecutiv.

Până atunci, Enders nu a avut decât succes într-un domeniu dominat de bărbați, ceea ce i-a accentuat realizările.

După 2015, totuși, seria ei fantastică s-a oprit pe măsură ce s-a confruntat poate cu cea mai proastă perioadă din carieră.

În ciuda acestui fapt, Erica a stabilit un nou record de viteză NHRA Pro Mod de 260 mph. Cu toate acestea, după patru ani fără trofeu, nativa din Texas și-a schimbat averea în 2019.

Pentru a clarifica, tânăra de 36 de ani a câștigat Campionatul NHRA Pro Mod, făcând-o singura femeie care a câștigat trei titluri mondiale.

Vârsta, înălțimea și dimensiunile corpului Erica Enders

Erica s-a născut în 1983, având în prezent 36 de ani. La vârsta de 16 ani, și-a început cariera profesională și de atunci a câștigat trei campionate în 2014, 2015 și 2019.

Din păcate, în ciuda eforturilor noastre, nu am reușit să găsim date fiabile despre măsurătorile greutății sau corpului ei.

Cu toate acestea, pe baza fotografiilor sale de pe Instagram, credem că racerul în vârstă de 36 de ani este un sportiv obișnuit, deoarece pare în formă și sănătos.

Majoritatea oamenilor cred că cursanții nu trebuie să fie în formă, deoarece își petrec întreaga viață într-o mașină. Dimpotrivă, forțele G experimentate de curse în timp ce frânează și se învârtesc provoacă o mare presiune asupra corpului.

tami roman inaltime

Într-adevăr, piloții de Formula 1 pierd de obicei patru kg după fiecare cursă, ceea ce este remarcabil.

Erica Enders | Căsătoria, soțul și copiii

LEGENDĂ: Erica se încheie cu soțul ei (SURSA: biogossipy.com)

Erica Stevens este fericită căsătorită cu Richie Stevens Jr. Cuplul s-a căsătorit pe 7 decembrie 2012, la scurt timp după ce Enders a câștigat primul ei turneu național Pro Stock.

Perechea se întâlnise de peste trei ani înainte de nunta lor. Richie, pe de altă parte, nu a mai putut aștepta și i-a propus tânărului de 36 de ani cât era cea mai fericită.

Pentru a fi sigur, acordați credit Stevens; este un individ înțelept. În plus, au avut o nuntă minunată la care au participat persoanele la care țineau.

În plus, cele două păsări iubite sunt considerate cel mai tare cuplu din cursele de drag, deoarece Richie este el însuși un pilot de curse.

Drept urmare, amândoi sunt conștienți de sacrificiile necesare pentru a deveni un curse profesionist. Drept urmare, relația lor a rămas stabilă timp de 11 ani lungi.