Culoarea părului Blondă
Culoarea ochilor Maro inchis
Tipul corpului Atletic
Legături Wikipedia, Stare de nervozitate, Instagram, TIC-tac

Atleta engleză Keely Nicole Hodgkinson, cunoscută și sub numele de Keely Hodgkinson, este specializată în proba de 800 de metri. Ea a câștigat notorietate după ce a învins recordul britanic al lui Kelly Holmes, stabilit în 1995, la vârsta de 19 ani, pentru a câștiga medalia de argint la Jocurile Olimpice de la Tokyo.

Ea a fost câștigătoarea Diamond League și cea mai tânără femeie care a câștigat vreodată titlul european de 800 m indoor. La 16 ani, ea a câștigat și titlul Angliei U20 și campionatul european U18 la 800 m. În februarie 2022, Keely a doborât recordul britanic de 800 m în sală și a urcat pe locul șase pe lista tuturor timpurilor. De asemenea, a câștigat argint la Campionatele Mondiale din 2022.

Cât este valoarea netă a lui Keely Hodgkinson?

Keely Hodgkinson este o femeie multitalentată, cu o valoare netă de 1 milion de dolari din 2022. Ea câștigă, de asemenea, un salariu respectabil de aproximativ 0 în fiecare an. Este o femeie motivată și harnică, prin urmare nu există nicio îndoială că valoarea netă și salariul ei vor crește în următorii ani. Sursa ei primară de venit este, de asemenea, angajarea ei ca sportivă, iar ea se bucură și este mulțumită de activitatea sa.

Keely Hodgkinsons
Keely Hodgkinsons într-o bicicletă Quadra. Prin Instagram

Primii ani și biografie

Pe 3 martie 2002, Keely Hodgkinson a intrat pentru prima dată în lume la Atherton, Anglia. Se numește Keely Nicole Hodgkinson și este cetățean britanic. Ea este de etnie britanică și albă. De asemenea, ea se identifică ca o persoană albă și practică creștinismul ca religie. Keely a împlinit recent 20 de ani de naștere în 2022 și, în conformitate cu data nașterii, este Pești.

juliana carlos net worth

Tatăl ei, Dean Hodgkinson, alergase anterior Maratonul de la Londra, iar mama ei Rachel Hodgkinson se antrenase pentru o perioadă cu Leigh Harriers. Are și trei frați. În ceea ce privește școlarizarea, Keely a absolvit Loughborough College și Fred Longworth High School din Tyldesley. În 2020, s-a înscris la Universitatea Leeds Beckett pentru a studia criminologie înainte de a face un an paus în 2021.

Care este cariera profesională a lui Keely Hodgkinson?

Keely Hodgkinson și-a început cariera sportivă la vârsta de nouă ani, când s-a alăturat lui Leigh Harriers. La vârsta de zece ani, a concurat la britanic Campionatele școlilor moderne de biatlon din Londra și s-a clasat pe locul doi la 500 de metri cu un record personal de 1:34.28. Ea a terminat, de asemenea, pe locul șapte la general. După ce a câștigat o cursă de cross country de o milă, ea a făcut istorie devenind prima fată Leigh Harriers care a câștigat titlul individual sub 11 ani atât în ​​South East Lancashire League, cât și în Red Rose League. În primul an U13, ea a câștigat titlurile de campioană Greater Manchester la 800 și 1200 de metri pe pistă. Pe un traseu de cros de 2,75 km, ea a câștigat și al treilea titlu în Greater Manchester. Mai târziu, ea și-a apărat cu succes ambele titluri de piesă.

Jocurile Olimpice de la Tokyo: Keely Hodgkinson și Jemma Reekie dau motive de speranță la 800m | Independentul
Keely Hodgkinson și-a început cariera sportivă la vârsta de nouă ani. Prin The Independent

La vârsta de 14 ani, ea s-a clasat pe locul al treilea la probele de 800 m sub 15 ani, atât la Campionatele Angliei, cât și la Campionatele școlilor engleze ESAA. Ea a concurat la cursele U17 de 800 m și a terminat pe locul patru la Campionatele ESAA din 2017. Ea a câștigat prima ei medalie de aur la Campionatele Angliei și a înregistrat cel mai bun timp personal de 2:06.85. În iunie 2018, a câștigat titlul Angliei sub 20 de ani la proba de 800 de metri cu un timp de 2:04.41. Ea a luat acasă și medalia de aur la Campionatele Europene U18 de la Gyor. Cu un timp record al competiției de 2:04.89 în august la Jocurile școlare din Regatul Unit, Keely a adăugat campionate și acolo. În octombrie a anului următor, Consiliul districtual Wigan și-a onorat performanța sportivă a anului.

Mai multe despre îngrijire

Ea a înregistrat un nou cel mai bun timp personal de 2:03.40 când a terminat pe locul doi la Anglia sub 20 de ani și a luat bronzul la Europa U20 de la Boras, Suedia . La 1 februarie 2020, ea a câștigat, de asemenea, competiția de atletism indoor de la Viena, într-o performanță care a stabilit un nou record european U20 la 800 m indoor de 2:01.16. Mai târziu, ea a câștigat primul ei campionat național la British Indoor Championships. Cu cel mai bun timp personal în aer liber de 2:02.85, ea a câștigat două curse standard de aur BMC la Trafford și a pierdut doar în fața lui Raevyn Rogers, medaliatul mondial de argint în 2019. Ea a doborât primul record mondial feminin britanic sub 20 de ani în 36 de ani, când a început sezonul 2021. Ea a câștigat, de asemenea, Campionatele Europene de Atletism în sală ca cea mai tânără concurentă britanică.

La Golden Spike din Ostrava, în mai 2021, ea a câștigat prima ei cursă internațională semnificativă în aer liber și a alergat prima ei milă în aer liber sub 2 minute în 1:58.89. La Nationals, care au servit drept probe olimpice la sfârșitul lunii iunie, Keely și-a apărat cu succes titlul britanic, câștigând un loc pe nava către Tokyo. Când s-a clasat pe locul patru la competiția Diamond League de la Stockholm, ea și-a redus cel mai bun timp personal la 1:57.51, doborând recordul britanic U23. La Jocurile de la Tokyo din 2020 amânate din august, ea a luat acasă argintul în spatele lui Athing Mu și a doborât recordul britanic de 1:56,21 al lui Kelly Holmes, în vârstă de 26 de ani, precum și recordul european U20 din 1978, de 1:57,45.

Keely Hodgkinson se confruntă cu testul de 600 m - AW
Ea a înregistrat un nou cel mai bun timp personal de 2:03.40 când a terminat pe locul doi la Anglia sub 20 de ani. Via săptămânal de atletism

Ea a terminat a doua la Bruxelles în 1:58.16, a cincea la Prefontaine Classic din SUA în 1:58.30 și a câștigat premiul Cliff Temple pentru sportiva britanică a anului de la Asociația Scriitorilor de Atletism Britanic în 1:57,98 la Zurich, pentru a concluziona. anotimpul. În plus, ea nu a primit finanțare de la atletism din Marea Britanie până cel puțin la Jocurile Olimpice de vară de la Tokyo din 2021 și a fost dezvăluit în octombrie 2021 că a primit finanțare pentru programul de podium olimpic. Apoi și-a început sezonul indoor pe 19 februarie concurând la 800 de metri și câștigând cu ușurință în 1:57.20 pentru a doborî recordul britanic.

brooke de la soțul popping

Participand la Campionatele Mondiale în sală Belgrad 22 în martie 2022, a fost o favorită solidă pentru a câștiga medalia de aur. Și-a început campania de vară pe 21 mai în Birmingham Diamond League, câștigând turneul de specialitate, precum și Eugene DL, Oslo DL și Stockholm DL. Mary Moraa a fost rivala ei la Stockholm. Keely a terminat pe locul doi după Mu (1:56.30) la Campionatele Mondiale de la Eugene, Oregon, unde a luat acasă și medalia de argint. Moraa a terminat pe locul al treilea în 1:56.71, un record personal.

Keely Hodgkinson se întâlnește cu cineva?

Keely Hodgkinson este acum singură și se concentrează pe promovarea profesiei sale. Ea nu a fost într-o relație și se pare că, în loc să fie prinsă într-una, își perfecționează puterea și abilitățile pentru a-și îndeplini toate aspirațiile. În plus, ea este acum lipsită de orice speculații sau controverse, iar Keely nu a fost niciodată asociată cu vreuna în trecut. Este heterosexuală, așa că așa se identifică.